Як допомогти дитині полюбити читання? 7 рад психолога

Автор: Опубліковано:

Користь читання складно переоцінити. У дитини не тільки розширюється словниковий запас, а й розвивається фантазія, підвищується посидючість і відбувається загальний розвиток обох півкуль мозку. Але, як пояснити маленькій людині, якій складно всидіти на місці, що читати - це цікаво, корисно і весело. ми запитали професійного дитячого психолога, і ось які 7 рад-рекомендацій він нам дав.

7 порад, як прищепити дитині любов до читання:

Створіть культ читання в сім'ї

Якщо в будинку багато книг, дитина бачить, як тато чи мама часто читають, не варто сумніватися, що малюк проявить ініціативу і буде брати приклад з дорослих. Пам'ятайте, що діти - це відображення дорослих і їх вчинків, тому станьте для малюка хорошим прикладом.

Казка на ніч

З раннього віку візьміть за правило читати перед сном казку. Спочатку це будуть примітивні казки, наприклад «Ріпка» або «Троє поросят». З часом підбирайте розповіді, які будуть відповідати смакам і уподобанням дитини: пригоди, динозаври, принцеси, чарівні країни і т.д. Читання вголос не тільки допоможе створити ввечері розслаблюючу і казкову атмосферу, а й вплине на зміцнення стосунків у сім'ї. 

Заборонений плід

Якщо ви помічаєте, що всі ваші зусилля поки не увінчалися успіхом, зробіть з книги «заборонений плід». Можете взяти її і читати про себе, а коли малюк захоче її забрати, то сказати, що вам вона теж цікава, і поки її читаєте ви. Як правило, в дошкільному віці малюки хочуть мати те, чого у них немає, але є у інших. Чому б не скористатися такою ситуацією?

6ca490c520ce7f847d74b59a8d43618b.jpeg

Малюйте улюблених героїв

Не секрет, що діти - це візуали, які краще сприймають картинки, ніж текст або аудіо. Ось і відмінно, спробуйте зробити ілюстрацію до улюбленої історії або книзі дитини. Придумайте з малюком, як повинен виглядати головний герой, де він живе і т.п. Це не тільки вразить дитину, але і допоможе краще запам'ятати зміст книги.

Читайте заздалегідь

Якщо ваш малюк вже ходить в школу, але з читанням виникли проблеми, спробуйте проходити і читати твори зі шкільної програми заздалегідь. Тоді на уроках йому буде легше відповідати на запитання вчителя і брати участь в обговоренні головних героїв. Купите ридер, тільки не планшет, а саме електронну книгу, де не буде можливості встановити гри або активно дивитися відео в інтернеті. Маючи під рукою електронну «читалку» ви в будь-який момент зможете скоротати час з дитиною і почитати. Звичайно, в ідеалі носити з собою паперову книгу, але, будемо реалістами, наші діти живуть в світі діджіталізаціі і потрібно вчити їх правильно поводитися з сучасними девайсами і пояснювати, навіщо вони потрібні.

Ніколи не карайте дитину читанням

Ніколи не кажіть дитині фраз, на зразок: «дочитати і підеш грати» або «Якщо не будеш слухатися, то будемо читати, а не дивитися мультики». Такою поведінкою ви формуєте у малюка асоціацію «читання = покарання». Звичайно, очікувати після цього великої любові до книг просто нерозумно.

Але, найвірніший спосіб - правильно мотивувати дитину. Наприклад, на порталі RoZoom, проходячи цікаві і захоплюючі тести, дитина не тільки розвивається і отримує грошові винагороди, а й читає більше, ніж ви могли собі уявити: щоб зробити відповідь, -  потрібно прочитати питання )). Тести на ерудицію – чудовий засіб