Як допомогти дитині мислити логічно?

Автор: Опубліковано:

Розвиток логічного мислення у дітей за останні десятиліття став ТОП темою в багатьох країнах. В Україні особливо активно завдання на логіку обговорюють тільки останні декілька років. Сьогодні можна знайти масу іграшок, тестів, книг і навіть мобільних додатків, які обіцяють, що у дитини буде розвиватися логічне мислення, але як це перевірити, і чи працюють ці методи? Давайте розбиратися.

 Як зрозуміти, що дитина мислить логічно?

-          В його промові з'явилися чіткі конструкції і поняття.

-          Здатність робити висновки і вибудовувати їх не тільки для себе, але і для оточуючих.

-          Може відокремити важливі завдання від другорядних.

-          Може міркувати послідовно.

-          Є бажання перевіряти достовірність відомих йому фактів.

 

Кому знадобиться логічне мислення?

Існує думка, що логічне мислення потрібне тільки людям технічних професій, наприклад, програмістам або інженерам. Насправді, жоден предмет неможливо зрозуміти без логіки. Вивчення мов, читання, математика, фізика – всі ці та багато інших дисциплін будуються на логіці.

Коли потрібно починати розвивати логіку у дитини?

Ви здивуєтеся, але з перших днів життя. Помилково думати, що в школі його всьому навчать. Насправді, такі іграшки, як пірамідка, «сортер», пазли, конструктор, кубики – це перші помічники у формуванні логічного мислення дитини. У дитячому садочку, а потім і в школі ці «тренажери» будуть ставати складніше, а завдання вимагатимуть більше часу і зусиль на виконання.

 Як розвинути логіку у дітей до дитячого садочка?

Як ми вже сказали, використовуйте розвиваючі іграшки, розмовляйте з малюком, пояснюйте, що його оточує, підкреслюйте різницю між предметами з відмінностями, наприклад, сухий і мокрий, твердий і м'який, високий і низький. Чим раніше ви почнете приділяти цьому увагу, тим швидше і активніше буде розвиватися ваша дитина.

 400b028e2e9e5fa6a70aae29119ae47b.png

Як розвинути логічне мислення у дитячому садочку?

У цьому віці вже можна використовувати такі іграшки, як рамки-вкладиші, де по контурах потрібно сортувати фігури, тематичні конструктори, де потрібно зібрати будиночок або предмети побуту, математичні планшети, де за допомогою кольорових гумок можна формувати геометричні фігури і різні предмети. Крім цього, грайте з дитиною в такі ігри, як:

-          Знайди пару (шишка-ялинка, вишня-варення, ключ-замок).

-          Четвертий зайвий, де три предмети однакові за формою / розміром / кольором, а четвертий зайвий.

-          Їстівне-неїстівне.

-          Продовж ряд, де задана послідовність, наприклад, кольорів, яку потрібно продовжити.

-          Лабіринти, де потрібно допомогти зайцю знайти вихід і не потрапити до вовка, або допомогти їжакові знайти яблуко.

 Від 2 до 6 років закладається фундамент розвитку дитини, тому дуже важливо дати йому базові знання з логіки.

Як розвивати логіку у школярів?

З появою в житті дитини школи багато батьків розслабляються, помилково вважаючи, що їх малюкові вчитель приділятиме достатньо часу. Насправді, процес розвитку і навчання припиняти не можна. У цьому віці дитині підійдуть настільні ігри, можна освоювати шашки і шахи, запропонувати головоломки з сірників, тощо.

Щоб точно бути впевненим в тому, що дитина розвивається правильно, рекомендуємо регулярно проходити тести на логіку на порталі Rozoom. Тут ви знайдете завдання і тести на логічне мислення, виконуючи які діти будуть заробляти монети. Монети Ви, як батько можете поміняти на подарунки, або на кишенькові гроші.. Реєструйтеся на порталі прямо зараз. Перші 3 дні користування – безкоштовні!

 Подбайте про логічне мисленні свого малюка заздалегідь, і це сильно допоможе йому не тільки в засвоєнні шкільних предметів, але і в дорослому житті.