Білінгвізм, або чому варто вчити кілька мов

Автор: Опубліковано:

Ви знали, що більше половини всього населення Землі володіє двома і більше мовами? Для жителів України, така «супер здатність» не є чимось незвичайним і дивним, навпаки, в східних регіонах поширене володіння українською та російською мовою, а в західних – українською і румунською або польською. Крім цього, багато сучасних українські підлітки прекрасно володіють англійською мовою і говорять, практично, без акценту.

Володіння кількома мовами і називається «білінгвізмом». У цій статті піде мова про переваги і недоліки білінгвізму, а також про міфи, пов'язані з цим явищем.

 01fdc18a13a1766f0f89e1c6d01b7970.png

Переваги білінгвізму

-              Знання та володіння кількома мовами відкриває перед дитиною кордони і значно розширює коло спілкування.

-              Розуміючи мову іншої країни, можна зрозуміти її культуру і національні особливості.

-              У дитини розширюється кругозір, він розвивається швидше однолітків.

-              Вивчення мов взагалі задіє різні ділянки головного мозку і допомагає в засвоєнні інших предметів.

 

Міфи про білінгвів

До 1933 року вважалося, що «білінгвами» можуть називатися тільки люди, які з дитинства спілкувалися на двох мовах. Наприклад, в змішаних сім'ях, де мама говорить однією мовою, а тато іншою. Однак американський лінгвіст Леонард Блумфілд запропонував розширити це поняття. Його дослідження про те, що білінгвами можуть називатися всі люди, які говорять і розуміють дві мови, було прийнято міжнародною асоціацією філологів і прийнято за основу поняття «білінгва».

Сьогодні білінгвами можна називати і перекладачів, і людей, які розуміють і говорять, але не пишуть на іншій мові.

 

У білінгвів немає акценту

Насправді, наявність акценту залежить не від того, як добре людина знає мову, а від особливостей мовного апарату. Доведено, що дитина може чудово володіти граматикою, великим словниковим запасом, але при цьому має характерний акцент.

 При вивченні двох мов паралельно, дитина плутає слова

Дійсно, при вивченні двох і більше мов діти можуть плутати або забувати деякі слова, саме тому важливо регулярно практикуватися. Зробити це можна за допомогою спеціальних тестів на порталі RoZoom, де представлені завдання на українській, російській та англійській мові.

Завдяки спеціальній функції «Виправлення помилок», навіть якщо дитина неправильно відповіла, в неї є можливість виправити неточність та закріпити результат за допомогою повторення. А фінансова винагорода за кожну правильну відповідь стане відмінним стимулом для подальшого вивчення одного або декількох мов.

 Приєднуйтесь до спілки RoZoom вже зараз, і відкрийте для дитини світ іноземних мов.