Геніальність дитини – дар чи результат виховання?

Автор: Опубліковано:

Ви помічали, що одним дітям навчання дається дуже легко? Вони, наче, схоплюють все на льоту, а інші, не дивлячись на всі старання батьків, не виявляють жодного інтересу до навчання. У чому ж різниця, і чи можна перших дітей вважати геніальними? Розглянемо це питання в статті.

Що таке геніальність, і в чому її суть?

Геніальність – найвищий рівень розвитку інтелекту і творчого потенціалу у людини. Геніальні люди відрізняються від своїх однолітків тим, що випереджають їх у розвитку на кілька десятків, а то і сотень років.

Говорячи про «геніального дитину», прийнято вважати, що вона наділена вродженими здібностями. Але, так чи так це? Насправді, якою б геніальною не була дитина, якщо її виховує, наприклад, суспільство тварин, як в книзі «Мауглі», їй нізащо не стати великою людиною. Все це через те, що розвиток дитини відбувається в процесі виховання і спілкування з іншими людьми.

З цього можна зробити висновок, що геніальність має дві складові: вроджені параметри, а також середовище проживання і виховання людини. Ключову роль у розвитку геніальності грають саме батьки. Сім'я прищеплює дитині любов до пізнання світу і саморозвитку.

Які особливості поведінки і фізіології відрізняють геніальну людину?

1. Нестандартне мислення. Генії не йдуть второваними шляхами, а намагаються знаходити нові способи вирішення питання.

2. Фокус на певній сфері. Як правило, генії не прагнуть бути відмінниками і глибоко знатися у всіх сферах. Вони вже давно обрали для себе один напрямок, в якому вивчили все досконально. Ви, напевно, знаєте, що більшість геніальних людей навіть не закінчили школу, наприклад, Ейнштейна вважали відстаючим в початкових класах, а Білл Гейтс провалив вступні іспити до ВНЗ.

3. Наполегливість. Серед геніїв немає безхарактерних людей. Незважаючи на складності, помилки і розчарування вони вперто продовжують йти до своєї мети.

4. Впевненість в собі. Не потрібно плутати з нарцисизмом. Впевненість в собі проявляється у вчинках. Генії вірять в свій потенціал і сили, вони не думають про поразку, а коли стикаються з невдачею, то не опускають руки, а продовжують досягати потрібного результату.

5. Вільна свідомість. Талановитих і здібних людей мільйони, але тільки 400 чоловік за всю історію людства удостоїлися звання «геній». Їх відрізняє особливе мислення, де немає кордонів і бар'єрів. Вони бачать світ інакше, під іншим кутом і сміливо висловлюють свої погляди.

489cb345fccdc8cdb69b556d3966a870.jpeg

Як виховати генія?

Для початку визначте здатності і тип мислення дитини: творчий або аналітичний. Дайте їй можливість спробувати різні захоплення, щоб визначити, до чого більше лежить душа. Намагайтеся не нав'язувати свою думку, а уважно придивляйтеся, яка справа доставляє їй найбільше задоволення. З часом дитина може втомитися навіть від улюбленого хобі, але тут важливо не здатися і мотивувати її не зупинятися.

Розвивайте в дитині лідерство, підвищуйте впевненість в собі і найголовніше – допоможіть виробити навик до навчання. Не зубріння стане в нагоді їй в майбутньому, а вміння отримувати користь з інформації, яку вона отримує. Наприклад, на порталі RoZoom ви знайдете масу цікавих тестів, які в ігровій формі допоможуть розвинути логіку, просторове мислення і дадуть знання в різних сферах.

І пам'ятайте, що геніальні діти – це не сама мета, набагато важливіше дати дитині гармонійне виховання і розвиток. У цьому допоможе взаєморозуміння в сім'ї, довіра, підтримка і, звичайно, любов.