Випрошувати або заробляти? Що обираєте ви?

Автор: Опубліковано:

До теми кишенькових грошей у всьому світі підходять дуже серйозно. Наприклад, в Німеччині на законодавчому рівні закріплений обов'язок батьків виплачувати дітям певні суми грошей. Наприклад, у віці 3-6 років дитина отримує 50 євроцентів щотижня, в 7-10 років – вже по 1,5-2 євро в тиждень, а після 15 років – 20 євро на тиждень.

В Україні, як і в багатьох «пострадянських країнах», все ще не сформувалася культура виплати кишенькових грошей і в кожній родині принципи і сума відрізняються. Через неправильний підхід багато дітей не розуміють значення кишенькових грошей, не отримують фінансовий досвід, і продовжують випрошувати все більші суми у батьків, навіть перебуваючи в дорослому віці. Як правильно виховати в дитині фінансову грамотність? Розглянемо в даній статті.

f9d5edbce7dac26baec00c6ea4aade3c.jpeg

Значення кишенькових грошей

Помилково вважати, що кишенькові гроші – це плата за хороші оцінки або допомогу по дому. Насправді, батьки повинні пояснити дитині, що є справи, які він повинен робити безкоштовно і зробити їх звичкою на все життя. Наприклад, стежити за своєю гігієною, допомагати бабусі чи мамі по дому, прибирати у своїй кімнаті, навіть вигул власного собаки – це обов'язок, а вигул сусідського собаки – це вже робота, яка повинна оплачуватися.

Кишенькові гроші вчать дитину самостійно розпоряджатися своїм бюджетом. Не контролюйте витрати дитини, не вказуйте на що витратити певну суму, будьте готові до «безглуздих», на вашу думку, витрат. Пам'ятайте, що для дитини вони мають велике значення. Тільки через серію помилок і нерозумних витрат прийде той самий «фінансовий досвід», який навчить її думати перед тим, як витрачати.

Коли починати давати дітям кишенькові гроші?

Вважається, що перші рішення і розуміння того, що вона хоче дитина приймає у віці 5-6 років. Саме в цей період можна починати фінансове навчання дітей, пояснювати, що таке гроші, що на них можна купити, як витратити.

Також варто враховувати, що в дитинстві відчуття часу трохи перекручене і один місяць для дитини триває дуже довго, тому кишенькові гроші краще давати щотижня.

Навіть, якщо бюджет вашої родини необмежений, починати варто з маленькою суми, поступово збільшуючи її. Наприклад, в США батьки вважають, що розмір кишенькових грошей безпосередньо залежить від віку: у 5 років – 5$, а в 11 років – 11$. Найголовніше, коли ви виберете розмір щотижневих виплат не міняйте його в більшу чи меншу сторону. Незалежно від поведінки дитини, ці виплати повинні бути стабільними.

Як пояснити дитині, звідки беруться гроші?

Ваш малюк вже знає, що таке витрати, можливо, відкладає на щось цінне і просить велику суму, щоб швидше назбирати на заповітну мрію. Багатьох батьків це лякає, але насправді, це відмінний шанс розповісти синові або дочці про таке поняття, як «зарплата». Щоб це поняття не звучало абстрактно, скористайтеся порталом RoZoom, де за правильне проходження тестів дитина отримує монети.

Поясніть, що тут, як на роботі, можна отримати винагороду за правильно виконане завдання, а потім перетворити ці монети на кишенькові гроші. Завдяки дитячому і дорослому аккаунту, у вас буде шанс стежити за успіхами дитини, а коли вона захоче вивести гроші, просто заплатіть їй суму, яка відповідає кількості монет. Наприклад, 100 монет = 100 грн. Ці гроші не будуть сприйматися, як кишенькові, проте зародять в свідомості вашого сина чи доньки думку, що в їхньому віці можна заробляти.

Це відмінний інструмент, який допоможе не абстрактно, а наочно показати молодшому поколінню процес заробляння грошей і навчить правильно планувати витрати.

Реєструйтеся прямо зараз і користуйтеся порталом перші три дні абсолютно безкоштовно.