Намагаючись розібратися, як влаштований світ, діти роблять багато помилок. І це нормально, адже саме помилки дозволяють нам розвиватися і ставати краще, ніж ми були. Але, як пояснити дитині, що помилки - це не привід для розладу, а відмінний шанс зробити правильний висновок і винести урок? Спробуємо розібратися.
До чого призводять помилки?
Якщо вчасно не пояснити дитині значимість помилок, є ризик, що він рано чи пізно зазнає фрустрацію. У дитини може розвинутися комплекс, що він відстає від своїх однолітків, що він недостатньо розумний або здатний, і, як наслідок, привести до апатії і небажанню взагалі що-небудь робити і розвиватися.
Як пояснити дитині, що помилки - це нормально?
1. Дозвольте своїй дитині помилятися. Перед тим, як давати поради дитині, батькам потрібно розібратися в собі. Бажання повністю захистити своє чадо від помилок може призвести до серйозних наслідків в майбутньому. Дозвольте своїй дитині робити помилки і вчитися на власному досвіді.
2. Навчіть дитину бачити і визнавати свої помилки. Кожен раз, коли у дитини або у вас щось не виходить, промовляйте вголос, що не так. Розкажіть малюкові історії зі свого дитинства, не звинувачуйте нікого, а донесіть, що ви визнаєте свою помилку і зробили з неї певні висновки.
3. Мотивуйте дитини його попередніми досягненнями. Наприклад, у нього ніяк не виходить запам'ятати акорд або рух у танці, згадайте разом, що ще рік тому він не міг тримати музичний інструмент в руках або зв'язно станцювати цілий танець. Нагадуйте про минулі перемоги дитини і мотивируйте його на нові звершення.
4. Розповідайте про приклади відомих людей. Наприклад, Джоан Роулінг, автор серії книг про Гаррі Поттера, отримала відмову у 20 редакторів, перш ніж її розповіді опублікували.
Дитина не відразу почне правильно реагувати на свої помилки і робити висновки, але поступово ви навчите його витягати з помилок користь.