Як навчити дитину не засмучуватися через свої помилки?

Автор: Опубліковано:

Намагаючись розібратися, як влаштований світ, діти роблять багато помилок. І це нормально, адже саме помилки дозволяють нам розвиватися і ставати краще, ніж ми були. Але, як пояснити дитині, що помилки - це не привід для розладу, а відмінний шанс зробити правильний висновок і винести урок? Спробуємо розібратися.


До чого призводять помилки?

Якщо вчасно не пояснити дитині значимість помилок, є ризик, що він рано чи пізно зазнає фрустрацію. У дитини може розвинутися комплекс, що він відстає від своїх однолітків, що він недостатньо розумний або здатний, і, як наслідок, привести до апатії і небажанню взагалі що-небудь робити і розвиватися.


Як пояснити дитині, що помилки - це нормально?

1. Дозвольте своїй дитині помилятися. Перед тим, як давати поради дитині, батькам потрібно розібратися в собі. Бажання повністю захистити своє чадо від помилок може призвести до серйозних наслідків в майбутньому. Дозвольте своїй дитині робити помилки і вчитися на власному досвіді.

2. Навчіть дитину бачити і визнавати свої помилки. Кожен раз, коли у дитини або у вас щось не виходить, промовляйте вголос, що не так. Розкажіть малюкові історії зі свого дитинства, не звинувачуйте нікого, а донесіть, що ви визнаєте свою помилку і зробили з неї певні висновки.

3. Мотивуйте дитини його попередніми досягненнями. Наприклад, у нього ніяк не виходить запам'ятати акорд або рух у танці, згадайте разом, що ще рік тому він не міг тримати музичний інструмент в руках або зв'язно станцювати цілий танець. Нагадуйте про минулі перемоги дитини і мотивируйте його на нові звершення.

4. Розповідайте про приклади відомих людей. Наприклад, Джоан Роулінг, автор серії книг про Гаррі Поттера, отримала відмову у 20 редакторів, перш ніж її розповіді опублікували.


Дитина не відразу почне правильно реагувати на свої помилки і робити висновки, але поступово ви навчите його витягати з помилок користь.f7cb3241b0b38ae514370f64dfcf515c.jpeg