Вплив музики на розвиток дітей дошкільного віку

Автор: Опубліковано:

Згідно з останніми дослідженнями, у дітей дошкільного віку, які навчаються грі на фортепіано, скрипці або гітарі, швидше відбувається розвиток мозку, а прослуховування пісень спільно з батьками зміцнює зв'язок з дітьми.

 Чи потрібно навчати дитину музиці до школи?

9d9dc399d9933f2091468b2951004b1d.png

Історія знає багато прикладів, коли великі і геніальні люди з дитинства грали на музичних інструментах: Вольфганг Амадей Моцарт і Альберт Ейнштейн, Білл Клінтон і Барак Обама. Взаємозв'язок розвитку і навчання музиці невипадково. Вчені провели дослідження, в ході яких визначили, що під час навчання музиці в мозолистом тілі значно підвищується кількість білої речовини і поліпшується зв'язок між півкулями. Фактично, заняття музикою фізично змінюють структуру мозку і його функції.

Діти, які з раннього віку навчаються грі на скрипці або фортепіано, мають розвинену координацію, можуть легко придушити негативні емоції, краще сприймають вивчення мов. У майбутньому, навіть якщо дитина не стане відомим музикантом, йому легше буде даватися вивчення іноземних мов, добре буде працювати логіка і пам'ять.

 Вплив музики на спілкування з однолітками і життя в суспільстві

Навчання музиці розвиває в дитині впевненість у собі, дисциплінує його і вчить не відступати на шляху до досягнення результату. Наявність хобі допомагає таким дітям швидше знаходити собі друзів, легше йти на контакт з незнайомими людьми. У дитини зникає страх знайомства, а замість цього підвищується самооцінка і сприйняття себе, як особистості, в суспільстві.

Навіть нерегулярні заняття музикою здатні показати позитивні результати і благотворно вплинути на розвиток дитини в будь-якому віці.