Як привити дитині любов до математики

Автор: Опубліковано:

Виявляється, з любов'ю до математики і точних наук не народжуються, їх можна виховати в дитині. Група американських вчених провела цікавий експеримент. Близько 500 дітей дошкільного віку були розформовані за двома групами. У першій групі з дітьми грали в звичайні ігри, а в другій пропонували розваги із залученням математичних задач на логіку і рахунок. Через півроку виявилося, що діти з другої групи краще засвоюють отриману інформацію, у них більше простежувалася схильність до точних наук і аналізу всього, що з ними відбувається.

Ми зібрали найефективніші і актуальні поради про те, як же прищепити дитині любов до точних наук, і допомогти в майбутньому краще засвоювати матеріал в школі.

Власний приклад

Не варто очікувати від дитини тяги до математики, якщо ви при ньому любите підкреслювати, що самі ви філолог за покликанням, і в школі найбільше не любили точні науки. Діти копіюють батьків у всьому, і в смаках, в першу чергу. Розповідайте своєму малюкові про те, яке значення в нашому житті мають цифри, говорите про те, як важливо вміти правильно рахувати. Навіть, якщо ви, дійсно, далекі від логарифмів і інтегралів, прості математичні дії ви робите щодня, ось про це і розповідайте своїй дитині.

7bc23a16b577da9d0aab659acfb497f5.png

Граємо і рахуємо

Математика - це не нудний розподіл або додавання цифр в стовпчик. Математика може бути весела і цікава. В черговий раз, коли підете з малюком у магазин, придумайте завдання, наприклад, вкластися в 100 гривень і купити N-ну кількість продуктів. Вийде невеликий квест, де можна буде відпрацювати правила додавання і віднімання.

Якщо ваша дитина любить машини, запропонуйте порахувати, наприклад, все червоні або білі авто, все сміттєвози або автобуси. Таку ж гру можна придумати з птахами, квітами, солодощами, іграшками - всім, чим захоплюється ваша дитина, і всім, що їй цікаво.

Нестандартний підхід до математики

Напевно, при згадці таблиці множення у багатьох батьків починається напад паніки. Пов'язано це з тим, що раніше таблицю множення заучували. Зараз же в інтернеті можна знайти масу вправ з вивчення, наприклад, за допомогою пальців. Або, наприклад, ви знали, що якщо написати в стовпчик таблицю множення на 9, то все перші цифри будуть йти від 0 до 9 зверху вниз, а останні від 0 до 9 від низу до верху.

І це тільки один приклад, якщо ви більш детально заглибитися в нестандартне вивчення точних наук, то дізнаєтеся і про ментальну математику, і про способи лічби про себе, і про значення арабських цифр.

Вірна мотивація

На жаль, підігрівати інтерес до чого-небудь, особливо у дітей, виходить не завжди. Якщо спочатку дитина захоплена самою ідеєю, то вже через деякий час інтерес починає згасати, і в цей момент дуже важливо дати йому правильну мотивацію. Портал RoZoom, як раз і допомагає батькам зацікавити дитину в рішенні задач і рівнянь.

Проходячи тести і виконуючи правильно завдання, дитина заробляє монети (ЕР), на які, згодом, може купити іграшки або товари для свого хобі.

Ви можете спробувати використання сервісу RoZoom прямо зараз. Як бонус, при першій реєстрації ви отримуєте три дні тестового періоду користування абсолютно безкоштовно.

Прищеплювати своїй дитині любов до точних наук з дитинства, і це допоможе йому в майбутньому не тільки в школі, але і в житті.